Wojskowa Komenda Uzupełnień w Olsztynie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 września 2018
Kolejni ochotnicy odebrali karty powołania do WOT
Dziś w olsztyńskim WKU kolejne osoby przeszły przez ostatni etap kwalifikacji i otrzymały karty powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej.


Październik, a także przełom listopada i grudnia - to terminy kolejnych 16-dniowych szkoleń podstawowych dla ochotników, którzy nigdy nie byli w wojsku. Z kolei na osoby, które odbyły czynną służbę wojskową, czeka 8-dniowe szkolenie wyrównawcze (w systemie rotacyjnym, po 2 weekendy w listopadzie i grudniu).

Wszystkim ochotnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na służbie !!!!

Jednocześnie przypominamy o trwającej rekrutacji do WOT, zarówno na szkolenie podstawowe (dla osób bez przeszkolenia), jak i wyrównawcze (dla osób, które odbyły służbę wojskową).

Żeby zasilić szeregi 4W-M BOT i wchodzące w jej skład bataliony (Morąg, Olsztyn, Braniewo, Giżycko i Ełk) wystarczy mieć polskie obywatelstwo, ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej gimnazjalne, nie być karanym i mieć kategorię zdrowia A (przewidziane są również stanowiska dla osób z kategorią zdrowia D).

WKU w Olsztynie zaprasza wszystkich, którzy chcą pogodzić pracę zawodową z wojskiem do odwiedzenia naszej placówki przy al. Warszawskiej 96, strony internetowej czy oraz kontaktu telefonicznego (261 322 655).

Nie czekaj, podejmij decyzję już dziś!

generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Olsztynie
Al. Warszawska 96
10-702 Olsztyn
tel. 261322650
fax. 261322636
wkuolsztyn@ron.mil.pl