Wojskowa Komenda Uzupełnień w Olsztynie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 maja 2019
Warmińsko-mazurscy terytorialsi obchodzili swoje święto
Z udziałem Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Olsztynie ppłk Mariusza SZTORC odbyło się Święto 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Uroczystości rozpoczęły się w sobotę (11.05) Mszą świętą w kościele w Bartągu. Później odbył się uroczysty apel z udziałem specjalnych gości – kapitana Jerzy Widejko ps. „Jureczek” – najmłodszy żołnierz 3.Wileńskiej Brygady Armii Krajowej oraz rodzina patrona jednostki kapitana Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”.

W niedzielę żołnierze pełniący służbę w 4 W-M BOT oraz czterech batalionach (Olsztyn, Morąg, Braniewo i Giżycko) spotkali się na uroczystym apelu w kompleksie wojskowym przy ul. Saperskiej w Olsztynie. Po zakończeniu uroczystości odbył się piknik integracyjny, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla przybyłych gości.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w 2018 r. ustanowił święto 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej na dzień 13 maja. Formacja przyjęła dziedzictwo tradycji „Oddziału lotnego Armii Krajowej im. Króla Bolesława Chrobrego”, 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej oraz otrzymała imię kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec”.

Przypominamy o trwającej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej WKU w Olsztynie lub pod nr tel. 261 322 655.

Zobacz także:

Dołączona galeria zdjęć: Warmińsko-mazurscy terytorialsi obchodzili swoje święto
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Olsztynie
Al. Warszawska 96
10-702 Olsztyn
tel. 261322650
fax. 261322636
wkuolsztyn@ron.mil.pl

    
  • BIP